ویژگی های انواع پوست
خرداد ۲۸, ۱۳۹۹

میخواید بدونید نوع پوستتون دقیقا چیه ؟

با آزمایشی ساده نوع پوست خود را تشخیص دهید!

مهم ترین مرحله در مراقبت از پوست ، این است که نوع پوست خود را بشناسید . در نتیجه متوجه می شوید که چگونه باید در فصل های مختلف با آن رفتار کنید . پوست بزرگ ترین ارگان بدن محسوب می شود و می تواند به اندازه قلب ، ریه ، کبد و دیگر اعضای حیاتی بدن مهم باشد.

تشخیص نوع پوست

استفاده از پاک کننده و درمان های مختلف پوست نیز باید با توجه به نوع پوست شما باشد . در واقع باید نوع پوست را تشخیص دهید تا بتوانید نیازهای آن را شناخته و برطرف کنید.

روش های تشخیص نوع پوست

روش تشخیصی با پوست خالص

اول صورت خود را با یک شوینده ملایم بشویید و به آرامی خشک کنید . هیچ مرطوب کننده ، کرم ، سرم و یا محصول دیگری به پوست خود نزنید . بعد از ۳۰ دقیقه ، گونه ها ، چانه ، بینی و پیشانی خود را چک کنید . باید ببینید که در کدام قسمت احساس خشکی دارید.

اگر هنگام لبخند زدن ، پوست شما حالت جمع شدگی و سفتی پیدا کرده ، احتمالا پوست خشکی دارید اما اگر دیدید که روی بینی و یا پیشانی شما برق می زند ، احتمالا پوست نرمال یا ترکیبی دارید.

اگر پیشانی ، بینی و گونه های شما براق بود، احتمالا پوست چربی دارید . اگر پوست حساسی داشته باشید ، با این کار با حساسیت و قرمزی بعد از استفاده از یک پاک کننده معمولی روبرو خواهید شد.

روش تشخیصی با پد یا دستمال کاغذی

این روش در تشخیص پوست چرب از خشک بسیار سریع تر است . یک پد خشک یا دستمال کاغذی را روی نواحی صورت خود بکشید و سپس پد را زیر نور بگیرید تا ببینید که چه مقدار چربی روی آن جمع شده است.

اگر هیچ چربی روی آن نبود ، احتمالا پوست خشکی دارید اما مثلا اگر فقط روی بینی و پیشانی شما چرب بود ، احتمالا پوست شما ترکیبی است اما اگر پد را به هرجا که زدید، چرب شد، پس قطعا پوستتان چرب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس