میخواید بدونید نوع پوستتون دقیقا چیه ؟
خرداد ۲۸, ۱۳۹۹
علت لکه های پوستی
علت لکه های پوستی
خرداد ۲۸, ۱۳۹۹

ویژگی های انواع پوست

پوست خشک

پوست خشک در طول روز تقریبا سفت است و ممکن است که چروک هایی هم روی آن دیده شود و همچنین بیش از بقیه سفیدک می زند . خشکی پوست معمولا هم ژنتیکی است و هم به دلیل عوامل محیطی مثل رژیم غذایی یا سبک زندگی ، تغییرات هورمونی و آب و هوا به وجود می آید.

کم آبی بدن نیز می تواند عامل مهمی برای خشکی پوست باشد و بنابراین ننشویدن آب به اندازه کافی و استفاده کردن از الکل و کافئین نقش مهمی در بهبود خشکی پوست دارد.

لایه برداری های ملایم ، استفاده نکردن از محصولات شیمیایی خشن نیز ممکن است چربی طبیعی سلول ها را بگیرد زیرا اگر لایه مرده ای روی پوست نباشد ، سرم ها و مرطوب کننده ها بیشتر جذب پوست می شوند.

بهترین مرطوب کننده ها برای پوست خشک ، آنهایی هستند که حاوی هیالورونیک اسید ، گلیسیرین و آلگائی باشند زیرا به خوبی آب را جذب می کنند وآن را به سلول های پوستی تحویل می دهند و در نتیجه به آبرسانی و لطافت پوست کمک خواهند کرد.

پوست طبیعی و ترکیبی

افراد با پوست طبیعی یا ترکیبی ، خشکی را نیز روی گونه ها تجربه می کنند . بنابراین باید از مرطوب کننده استفاده کنند اما مرطوب کننده ای که بیش از حد سنگین نباشد.

این افراد روی گونه های خود مستعد چروک هستند و باید ناحیه T-zone ( پیشانی ، بینی ، چانه ) را مرطوب نگه دارند و در نتیجه می توانند از مرطوب کننده های ژله ای که به سرعت به پوست جذب می شوند ، استفاده کنند . استفاده بیش از حد از مرطوب کننده برای این پوست ها نیز مضر است.

پوست چرب

چربی اضافه روی پوست باعث افزایش منافذ پوستی می گردد . مزیت این پوست ها این است که جوان تر می ماند و کم تر با چین و چروک مواجه می گردد . لایه برداری آنزیمی روزانه یک راه ضروری برای برای جلوگیری از چربی در منافذ می باشد.

پوست های چرب تر بیش از بقیه مستعد مشکلات رنگدانه ای مثلا لکه های پوستی هستند . لایه برداری پوست را روشن می کند و سلول های جدید را تولید می کند و در نیتجه باید از موادی استفاده کنید که لایه برداری را افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس